PROJEKTY EUROPEJSKIE LISTA

 

Tytuł projektu: Wdrożenie Przemysłu 4.0 w obszarze zrównoważonego wytwarzania innowacyjnych – mobilnych | manualnych dwuosiowych trackerów fotowoltaicznych – dzięki automatyzacji | robotyzacji procesów produkcyjnych.

 

#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie

 

Projekt realizowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej 2021-2027 | Priorytet Przedsiębiorczość i Innowacje | Działanie Automatyzacja i robotyzacja w MŚP |

Numer naboru FEPW.01.02-IP.01-001/23

 

Inwestycja dotyczy wdrożenia rekomendowanych działań – z mapy drogowej transformacji przedsiębiorstwa – pozwalających na wprowadzenie do zakładu innowacji procesowych | innowacji produktowych | innowacji nietechnologicznych na miarę Smart Factory – w oparciu o automatyzację i robotyzację procesów realizowanych w zakładzie.

 

Cel projektu – pozytywna przemiana zakładu w oparciu o automatyzację | robotyzację kluczowych procesów uwzględniająca automatyzację zamówień, automatyzację względem konwencjonalnej obróbki w zakresie frezowania i szlifowania ręcznego, robotyzację procesów spawania, które przyczynią się docelowo do zasadniczej zmiany realizacji procesu produkcyjnego w ww. kwestiach – i pozwolą firmie na transformację technologiczną | procesową i organizacyjną – zmieniającą podeście zakładu do realizacji produkcji metalowej – z uwzględnieniem rozwiązań Przemysłu 4.0., transformacji innowacyjnej i transformacji cyfrowej.

Projekt ma istotne znaczenie dla zmiany procesów produkcyjnych – wywierając pozytywny wpływ na stopień zastosowania technologii Przemysłu 4.0 w zakładzie i poprawienie m.in. warunków zatrudnienia pracowników – przez automatyzację | robotyzację produkcji. Wprowadzona zostanie elastyczna produkcja metalowa – ciągle dostosowywana do wymagań Klientów i do coraz wyższych wskaźników wydajności, co wpłynie na wysoką wydajność produkcji przy maksymalnym ograniczeniu kosztów.

 

Zadania realizowane w ramach inwestycji:

  1. Nabycie usług doradczych z zakresu przeprowadzenia audytu technologicznego wraz z diagnozą dojrzałości cyfrowej i przygotowania mapy drogowej

Wyniki przeprowadzonej usługi doradczej | uwzględnione w mapie drogowej – stanowią podstawę do wdrożenia działań dedykowanych dla MS KONSTAL które prowadzą m.in. do wdrożenia innowacji w procesie produkcji metalowej realizowanej w zakładzie.

  1. Nabycie wartości niematerialnych i prawnych | zakup oprogramowania do zarządzania inteligentną produkcją metalową opartego o dedykowane moduły.

Nabycie dedykowanego oprogramowania do zarządzania inteligentną produkcją metalową (*zgodnie z rekomendacjami mapy drogowej przygotowanej przez KOB SP. Z O.O.) umożliwi wdrożenie dedykowanych rozwiązań Przemysłu 4.0 w kontekście automatyzacji | robotyzacji produkcji metalowej | umożliwi zoptymalizowane planowanie i harmonogramowanie produkcji metalowej w czasie rzeczywistym –  co doprowadzi do zmiany sposobu zorganizowania firmy z funkcjonalnego na procesowy.

 

  1. Zakup ŚT tj. 3 – osiowe pionowe centrum obróbkowe CNC – 1 szt., kompaktowa maszyna gratująco – satynująca – 1 szt., robot spawalniczy – 1 szt. – wchodzących w skład dedykowanej linii technologicznej wraz ze sprzężeniem wyżej wskazanej linii technologicznej i przeprowadzaniem niezbędnych konfiguracji i testów – są to kluczowe działania, jakie zakład musi podjąć, aby wprowadzić znacząc zmiany w aktualnym sposobie wytwarzania wyrobów metalowych oraz wdrożyć rekomendowane założenia automatyzacji | robotyzacji produkcji metalowej – wykazane w mapie drogowej.

 

Podjęte działania pozwolą MS KONSTAL na zwiększanie produkcji poprzez automatyzację | robotyzację kluczowych procesów technologicznych – przynoszącą wzrost przychodów przedsiębiorstwa w perspektywie długookresowej – gwarantując transformację zakładu w kierunku Przemysłu 4.0.

 

Grupy docelowe : Klienci indywidualni inwestujący w instalacje OFF GRID| pośrednicy w handlu wyrobami metalowymi dla sektora przemysłowego.

Do kluczowych Klientów innowacyjnych rozwiązań wdrażanych w ramach inwestycji należą firmy sektora energetycznego działające w obszarze odnawialnych źródeł energii [OZE] wykorzystywanych powszechnie we wszelkich obszarach budownictwa i energetyki – szukające rzetelnych partnerów biznesowych do długookresowej współpracy.

 

Rezultat końcowy transformacji w kierunku Przemysłu 4.0 umożliwić ma zakładowi poszerzenie oferty o innowacyjne produkty – mobilne | manualne dwuosiowe trackery fotowoltaiczne, wejście na nowe rynki zbytu oraz otwarcie się na obsługę nowej grupy Klientów. Wdrożenie rekomendowanych założeń w zakresie automatyzacji | robotyzacji produkcji wyrobów metalowych pozwoli na to, aby MS KONSTAL MARZEC SPÓŁKA JAWNA przeszedł transformację w kierunku Przemysłu 4.0. – pozwalającą na wzrost przychodów i jednoczesną redukcję kosztów.

 

Wartość projektu: 2 562 090,00 PLN

Wysokość wkładu Funduszy Europejskich: 1 460 650,00 PLN

 

#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie